Багато часу йде на пошук і консолідацію даних? Багато інформації, яку поштучно потрібно шукати в незручних відкритих джерелах? Інформація неактуальна?

API

Огляд

Перед тим, як розібрати як це може допомогти фінансовому фахівця, потрібно зрозуміти, що таке API, що таке API-запити і -відповіді.

API (Application Programming Interface) – це інтерфейс створення додатків. У різних джерелах інтерпретація трохи відрізняється, так як можна назвати API, як частину готового коду в програмуванні (прим. Функція). Функція виконує відповідно до аргументу свій алгоритм, що допомагає програмісту не витрачати час на написання зайвого коду.

Щоб зрозуміти, як це працює потрібно розібратися, як працює світова павутина і віддалені сервера. Світову мережу можна уявити великим числом пов’язаних серверів, які зберігають величезну кількість інформації (www). Звичайний домашній ПК можна перетворити в такий же сервер, який буде обслуговувати цілий сайт. Перед тим як розташувати сайт у відкритому доступі, розробник створює його на локальному сервері.

Коли ви введете в адресний рядок www.caseware.com.ua відбудеться відправка API-запиту за адресою на віддалений сервер, де зберігається інформація (сайт). Після чого браузер отримує API-відповідь у вигляді коду, який в ході компеляціі відобразиться у Вашому браузері.

Можливості CaseWare IDEA

Як це допоможе аудитору або іншому фінансовому фахівцю, і як API-запити можна робити в CaseWare IDEA. За кілька секунд одним натисканням клавіші отримати актуальну інформацію про акціонерів якоїсь вибірки компаній? Як це?

У відритому доступі дуже багато корисної інформації для різного роду діяльності. На даний час існує багато сервісів і можливостей для впровадження даного швидкого і ефективного способу отримання необхідної інформації.

Приклад на сервісі YouControl. Вам потрібна якась інформація про певну вибірку компаній. Нам потрібен тільки ЕГРПОУ компанії. Для створення API-запиту нам потрібно дізнатися адресу по якій ми отримаємо відповідь у вигляді бази даних. Далі за допомогою двох рядків коду Python формуємо базу даних з отриманого API-відповіді. Після чого ці дані затягуються в програмне забезпечення CaseWare IDEA. Де далі в звичному нам табличному вигляді використовуємо за призначенням, наприклад в якихось аудиторських тестах.

Таким же простим шляхом можна зв’язати і інші сервіси, такі як: OpenDataBot, Trembita, Kyivstar і інші відкриті бази даних.

Дізнайтеся більше про CaseWare IDEA
Замовте БЕЗКОШТОВНУ демо-версію сьогодні